Národní úložiště šedé literatury Nalezeno 1 záznamů.  Hledání trvalo 0.01 vteřin.
Vliv rozcvičení na výkon fotbalistů
Křížová, Anna ; Jebavý, Radim (vedoucí práce) ; Hojka, Vladimír (oponent)
Název: Vliv rozcvičení na výkon fotbalistů Cíle: Komparace vlivu dvou variant rozcvičení před a po pohybové aktivitě na výkon u hráčů fotbalu juniorské kategorie. Testování následného výkonu zaměřené na akceleraci, explozivní sílu a agilitu. Metody: V empiricko-teoretické práci je testováno celkem 24 fotbalistů ve věku 18-19 let rozdělených do dvou experimentálních skupin. Každý testovaný s odstupem jednoho týdne absolvoval postupně dva rozdílné typy rozcvičení - kompletní dynamické rozcvičení a zkrácené rozcvičení bez dynamické části. Po obou typech rozcvičení byl testován výkon v akceleračním testu na 30 m, ve skoku dalekém z místa, autovém hodu medicinbalem a v člunkovém běhu. Stejné testy byly opakovány po následné pohybové aktivitě. Výsledky byly zpracovány s využitím statistických metod. Pro určení statistické významnosti byl využit na hladině p < 0,05 Studentův t-test. Hladina věcné významnosti byla posouzena pomocí Cohenova koeficientu účinku d. Výsledky: Hypotéza 1 předpokládající pozitivní vliv kompletního dynamického rozcvičení na výsledek testů před pohybovou aktivitou, byla potvrzena u akceleračního běhu na 30 m a u autového hodu z místa. Oproti tomu nemělo rozcvičení prokazatelný vliv na následný výkon u skoku dalekého z místa a u člunkového běhu, kde byly naměřeny mezi skupinami...

Chcete být upozorněni, pokud se objeví nové záznamy odpovídající tomuto dotazu?